Tommie Jochems van het WPM team is in de eindstand van het Open Nederlands Kampioenschap Enduro E1 tweede geworden. Wel wist hij het seizoen op sterke wijze af te sluiten door op de tweede dag van de kampioensrit in Vorden de scratch te winnen.
De organisatie had vijf verschillende en mooie proeven uitgezet. Een leuke aanvulling was de proef op de crossbaan in Lochem!
Tommie begon met een achterstand van vijf punten op de leider aan de eerste dag. De dag begon super in de eerste twee proeven. De verschillen waren klein maar Tommie stond na deze twee proeven aan de leiding. In de tweede ronde probeerde hij teveel de rijlijnen van de eerste ronde aan te houden maar dit pakte niet goed uit. Hij had het op de maisplak proeven moeilijk om het hoge tempo te volgen en hier verloor hij veel tijd. Hierdoor zijn er een aantal aanpassingen doorgevoerd waardoor de WPM KTM 250cc 2-takt weer als een raket liep. Toch kon Tommie zijn achterstand niet meer weg werken en finishte als tweede in de E1 klasse en op een vierde plaats in de scratch.
De tweede dag moest hem beter liggen met meer proeven in het bos. Dit was ook het geval! Zijn doelstelling was om het seizoen sterk af te sluiten en te proberen het scratch klassement te winnen.
Op proef 1 viel geen verschil te maken. Geen secondewerk maar “tiendes” van seconden.
Proef 2 was op het unieke circuit van Lochem aan de Gageldijk. Hier moest hij elke meter pushen en de kraan openhouden om het verlies beperkt te houden ten opzichte van de dikke brommers uit de E2/3 klasse. Dit lukte aardig en met de gedachtengang dat hij op proef 3 in het voordeel was met een “lichte brommer” wist hij dat een dagoverwinning in de scratch erin zat. Deze bosproef had ik dan ook nodig om het verschil te kunnen maken. Zelf heeft hij in het verleden al veel gevloekt op deze typerende proef uit Vorden, maar deze dag liep hij drie maal op rolletjes en dat is ook wel eens fijn. Tommie moest alles geven maar slaagde erin om zijn klasse te winnen en was ook het snelste van de scratch. In het Open Nederlands Kampioenschap is Tommie tweede geworden in de E1 klasse en vierde in de scratch!
Mark Wassink reed in Vorden zijn laatste enduro bij de inters. Hij heeft 22 jaar meegestreden en daarom is het nu tijd voor de jeugd thuis!
Mark heeft op beide dagen heel lekker gereden en vooral genoten. Dit leverde hem op vrijdag een zesde plaats op in de E2/3 klasse en een negende plaats in de scratch. Op zaterdag werd hij vijfde in zijn klasse en achtste in de scratch.
In de eindstand van het Open Nederlands Kampioenschap is hij vijfde geworden en tiende in de scratch. Mark wil iedereen bedanken die altijd voor hem heeft klaar gestaan!
Marco Leerink begon op vrijdag iets te voorzichtig maar vond daarna het ritme en werkte goede proeven af. Ook in de tweede ronde liep het goed en kwam hij de top tien binnen. In de laatste ronde kwam hij helaas in de tweede proef even ten val maar hij sloot de dag met een goede derde proef af en wist tiende te worden in de E2/3 klasse en dertiende in de scratch.
De tweede dag begon mistig en hij wilde daarom niet teveel risico’s nemen in de eerste proef. Hij pakte het tempo op en heeft lang op een achtste plaats gereden. Ook in de tweede ronde liep het lekker en het verschil was klein bij het ingaan van de laatste proef van de derde ronde. In de laatste ronde kreeg hij al snel af te rekenen met een krom achter rem pedaal waardoor hij zijn weg zonder achterrem verder moest zetten. Hierdoor kwam hij 0.2 sec tekort om achtste te kunnen worden en werd nu negende in de E2/3 klasse en veertiende in de scratch.
In het eindklassement van de kampioensrit is hij achtste geworden in zijn klasse en twaalfde in de scratch. Ook in de eindstand van het kampioenschap is hij achtste geworden.
Het WPM team wil alle sponsoren, helpers en fans bedanken voor alle ondersteuning die zij dit jaar hebben mogen ontvangen. Op naar volgend jaar!
Fotocredits – Shots by Roos
